Meie senine kogemus kõikide tööde puhul näitab seda, et eduka ja kvaliteetse töö tagavad suhtlus ja ühine arusaam, mida soovitakse saavutada. Selleks on Handies rakenduses olemas mitmeid erinevaid funktsionaalsusi, et töö alustamiseks oleks mõlemal osapoolel ühine arusaam sellest, mida ja kuidas hakatakse tegema.

Iga töö puhul peab alati lisama kirjelduse ja soovitavalt ka pildid tööst mida soovitakse teha. Igasugune visuaalne materjal (pildid, joonised jms) tulevad alati ainult kasuks. Need on ühelt poolt Tegijale töö tegemisel sisendiks ja teisal on need antud töö lahutamatu dokumentatsioon, mida saab vajadusel hiljem kasutada kui peaksid lahkarvamused tekkima.
Sõnumid e Chat annab osapooltele enne tööga alustamist võimaluse vestelda, vahetada arvamusi, ettepanekuid. Samuti saab läbi Chati küsida erinevatelt Tegijatelt arvamusi plaanitava töö osas või lihtsalt küsida nõu, kui seda peaks vaja olema.
Kui tekib vajadus leida mõni Tegija mõnda erilist tööd tegema, soov midagi reklaamina, otsida, kiita, kommenteerida või lihtsalt midagi huvitavat öelda, siis saab kasutada rakenduse sees olevat Feedi „seina“. Seinale saab kirjutada, postitada pilte, kommenteerida ja jagada seal olevat sisu. Ideaalne koht kust leida inspiratsiooni või vaadata, mida keegi on teinud.